«ФЛОРОН» - добриво, що розкриває генетичний потенціал культур

Корисні матеріали 15.04.2020

«ФЛОРОН» - добриво, що розкриває генетичний потенціал культур

Починаючи з весняних польових операцій й до пізньої осені фермери вкладають величезні зусилля для отримання гідних врожаїв. Кожна складова технології вирощування культур є частиною успіху. Проте, навіть відпрацьовані схеми дають збій під впливом погодно-кліматичних умов. Останні два десятиліття науковці в різних країнах світу розробляють рішення, щодо «пом’якшення» негативного впливу навколишнього середовища на онтогенез культур. Попри це, відкритим залишаються питання: «як умови вирощування культури і її біологічна природа впливають на дію продукту?» та «Як змінюється біологічна активність «біостимулянтів-антистресантів» під впливом біотичних чи абіотичних факторів?». Паралельно з групою «біостимулянтів-антистресантів» розробляються продукти, які мають «спрогнозований» механізм впливу на максимальну продуктивність культур. Одним із таких добрив-біостимулянтів є «Флорон» виробництва компанії Atlantica Agricola (Іспанія).

Валентина Ямкова, канд.с-г.наук керівник відділу науки та агрохімічного сервісу ТОВ «Вітера Україна»

Можливо, Ви вже зустрічали інформацію по добриву «Флорон», якому властиво покращення процесів цвітіння та ретардантний ефект. Бо «Флорон», без перебільшення, є улюбленим продуктом овочівників, адже дозволяє не лише підвищувати продуктивність культур, а й забезпечує отримання «ранньої» продукції, що особливо впливає на її вартість. Метою застосування добрива на польових культурах є збільшення їхньої продуктивності за рахунок, так званого, «контрольованого» розвитку рослин.

Що очікувати від застосування добрива «Флорон»?

 • Міцне стебло з короткими міжвузлями, додаткове гілкування, потужна коренева система.

Верхівковий ріст рослин, формування міцного стебла, кореневої системи та репродуктивних органів значною мірою залежить від гормонального фону культури на початку вегетації. На фітогормональний баланс рослинного організму значною мірою впливає надмірне азотне живлення та підвищена кількість опадів. Ці фактори виступають додатковим стимулом до синтезу ауксину, висока концентрація якого збільшує відстань між листками, формується тонке витягнуте стебло. При проведенні позакореневих підживлень культур на початку вегетації добривом «Флорон» посилюється розвиток і зміцнення кореневої системи (коренева система посилено розвивається в горизонтальному напрямку, що створює міцну опору для рослини). За рахунок присутності цитокінінів оптимізується фітогормональний баланс - пригнічення процесів синтезу та активного руху ауксину – гормону, який перенаправляє всю енергію рослин на ріст у висоту. Сприяє перерозподілу енергоресурсів від точки синтезу ауксину - верхівкової меристеми в інші органи: кореневу систему, сплячі бруньки, стебло, генеративні органи.

 • Ефективне цвітіння.

Синергічна дія біологічно активних речовин та елементів живлення (бору, молібдену) добрива «Флорон» забезпечують направлену активуючу дію на процеси закладки квітконосних бруньок та сприяють продуктивному цвітінню рослин. Поєднання відповідних амінокислот та органічної речовини стимулюють утворення достатньої кількості білку в листі для активізації експресії генів, що відповідають за синтез гормонів цвітіння. Рослини оброблені добривом «Флорон», на ранніх фазах вегетації формують більшу кількість квіток, а ті, що оброблені безпосередньо перед цвітінням, вирізняються інтенсивністю цього процесу. Окрім того, позакореневі підживлення добривом «Флорон» провокують раніше (на 5-7 днів) зацвітання культур, сприяють збільшенню фертильності пилку і покращують запліднення квіток.

 • Покращення якісних показників врожаю.

Застосування добрива «Флорон» на польових культурах в другій половині вегетації забезпечує максимальну реалізацію біологічного потенціалу культур в репродуктивний період. Добриво посилює відтік пластичних речовин з листя в репродуктивні органи для збільшення їх маси, підвищення якості та пришвидшення дозрівання.

СОНЯШНИК:

Надмірна кількість опадів в минулому році на початку вегетації сприяла стрімкому вегетативному розвитку соняшника, а липневі дощі та потужні вітри буквально виривали рослини з «легкого» піщаного ґрунту. Соняшники, які були оброблені добривом «Флорон», вирізнялися потужною кореневою системою та не піддалися виляганню.

 • Підживлення у фазі 6-8 листків забезпечує ретардантну дію та стимулює розвиток кореневої системи соняшника
 • Соняшник, АФ «ІнтерАгроСервіс» Ставищенський р-н., Київська обл.: позакореневі підживлення «Флорон» 0,15 л/га у фазі 6-8 листків . Приріст по урожайності - плюс 0,3 т/га


  • Підживлення у фазі «зірочка» забезпечує направлену активуючу дію на процеси цвітіння соняшника

  Соняшник, ТОВ «ЗахідАгропром» Березівський р-н., Рівненська обл., 2019 р.: позакореневі підживлення «Флорон» 0,15 л/га у фазі «зірочка» сумісно з інсектецидом, приріст урожайністі - плюс 0,2 т/га)

  Унікальний механізм дії добрива «Флорон» на метаболічні процеси культур проявляється незначним в’яненням рослин. Такий візуально стресовий стан пов’язаний із фітогормональним регулюванням щодо максимальної реалізації біологічного потенціалу культури в репродуктивний період.

  СОЯ:

  Позакореневі підживлення сої добривом «Флорон» у фазі бутонізації-на початку цвітіння активують процеси цвітіння, підвищують стійкість до абіотичних факторів, сприяють формуванню значної кількості квітів на нижніх меживузлях.

  Хороші результати застосування добрива «Флорон» в минулому році на сої отримали і у ФГ «Степок» (Сумська обл, Буринський р-н), там приріст врожаю становив +0,2 т/га.

  Соя, «Агрофірма «ВПЕРЕД»», Лебединський р-н., Сумської обл.,2019 р. Позакореневі підживлення «Флорон» 0,2 л/га проводили у фазі бутонізація-початок цвітіння -приріст врожаю становив плюс 0,3 т/га.

  ОЗИМИЙ РІПАК:

  Застосування добрива «Флорон» на посівах озимого ріпаку восени, до припинення вегетації сприяє зміцненню кореневої системи, перенаправленню асимілянтів до кореневої шийки, програмує рослини на активне стеблування, а позакореневе підживлення у фазі бутонізації - активує процеси цвітіння як головного, так і бічних пагонів, та підвищує стійкість культури до «водного стресу».

  Початок весняного відновлення вегетації

  Стеблування

  Початок цвітіння

  Озимий ріпак (сорт «Мерседес»), ФГ «ЕЛІТ Ш», Волинська обл., 2019 рік: позакореневі підживлення добривом «Флорон» проводилися двічі: 0,15 л/га за тиждень до припинення осінньої вегетації та 0,15 л/га у фазі бутонізація. Отримали урожайність 3,8 т/га, на контролі – 3,2 т/га).

  Рекомендовані фази розвитку культур для застосування ФЛОРОН:

 • соняшник – 6-8 справжніх листків;
 • кукурудза – 6-8 листків;
 • колосові культури – кущіння – молочна стиглість;
 • ріпак– гілкування – бутонізація; соя – початок бутонізації - налив бобів
 • цукровий буряк – період цукронакопичення
 • Добриво «Флорон» рекомендується застосовувати на високих мінеральних фонах, на ґрунтах із високою природною родючістю, на сильнорослих гібридах чи сортах.

  Не застосовувати на посівах, які знаходиться під дією стресу: температурного, гербіцидного, механічного, тощо.

  Для отримання бажаного результату добриво «Флорон» вимагає збалансованого фосфорного та борного живлення, а тому рекомендуємо його застосовувати разом із добривами: «Атланте», «Нутрівант Плюс», «Солюкат Плюс» та «Мікрокат».

  Рекомендована доза 0,1-0,15 л/га

  Шановні аграрії, застосування добрива «Флорон» потребує індивідуального підходу до кожної культури, залежно від її фізіологічного стану, забезпечення поживою та вологою. Вибір фази застосування та визначення кратності обробок добривом залежить від очікуваного результату. При застосуванні на ранніх фазах – ретардантна дія; в період закладки органів цвітіння – посилена біостимулююча дія на збільшення їхньої кількості; безпосередньо перед цвітінням – активування процесів; в період дозрівання – збільшення кількісних та якісних показників врожаю.


  За більш детальною інформацією звертайтеся до регіонального представника:

  Київська, Черкаська обл. +38(050) 468 79 00

  Кіровоградська обл. +38(050) 445 79 99

  Харківська, Полтавська обл. +38(050) 468 44 68

  Херсонська, Миколаївська обл. +38(050) 468 79 90

  Чернівецька, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська обл. +38 (050) 468 54 68

  Волинська, Рівненська, Львівська обл. +38(050) 324 68 83

  Вінницька, Житомирська обл. +38(050) 436 92 87

  Сумська, Чернігівська обл. +38(095) 275 66 24

  Одеська, Миколаївська обл. +38(050) 468 79 98

  Дніпропетровська обл. +38(095) 048 79 99

  Запорізька, Донецька обл. +38(050) 468 78 97

  Завантажити в PDF