Важливі періоди для підживлення малини

Корисні матеріали 31.03.2022

Важливі періоди для підживлення малини


  1. Відновлення вегетації – ріст пагонів. Цей період є визначальним щодо формування кількості пагонів, активності їхнього росту і закладання бутонів – відповідно необхідно забезпечити малину фосфором, адже нестачу цього елемента в початкові періоди росту не можливо компенсувати пізніше жодним способом. Наслідками дефіциту фосфору у вирощуванні малини є не лише слабкий розвиток кореневої системи - погіршення поглинання ґрунтової поживи, й а дефіцит енергії в рослин для індукції цвітіння, формування кількості і розміру плодів. Тому в цей період рекомендуємо застосовувати в системах крапельного зрошення добриво Нутрівант Універсальний 18-18-18 (10 кг/га/тиждень), для позакореневого підживлення - Нутрівант Плюс Плодовий 12-5-27 (3 кг/га, 0,3кг/100л води).
  2. На початку цвітіння – утворення ягід малина потребує достатнього азотного живлення для асиміляції протеїнів на формування листя та плодів. Рекомендуємо в цей період провести позакореневе підживлення комплексним добривом Нутрівант Плюс Плодовий 12-5-27 (3 кг/га, 0,3кг/100л води), а в системах фертигації застосовувати по черзі Нутрівант Дріп 11-8-35+3Са та Нутрівант Дріп 16-8-25+4Mg (12-15 кг/га/тиждень). Калій та азот у складі цих добрив посилюють процеси росту і покращують водне регулювання в рослині, підвищують стійкість рослин до абіотичних стресів. Почергове використання добрив з вмістом кальцію та магнію забезпечують активне функціонування листової поверхні - синтез хлорофілу та процеси фотосинтезу; та активний розвиток кореневої системи, зміцнення рослин.
  3. Під час наливу-дозрівання ягід достатнє забезпечення рослин мінеральним живленням сприятиме формуванню товарних ягід та пролонгованому плодоношенню. В більшості регіонів цей період співпадає з високими температурами повітря та дефіцитом вологи, відповідно обмеженим доступом ґрунтової поживи та погіршенням процесів фотосинтезу. Щоб покращити врожайність, смакові властивості, масу та лежкість плодів малини, рекомендуємо провести підживлення комплексними добривами, що містять калій та кальцій (позакоренево Нутрівант Плюс Плодовий 12-5-27 (3 кг/га), через систему фертигації - Нутрівант Дріп 11-8-35+3Са (18-20кг/га/тиждень). Адже калій, на відміну від інших речовин, наприклад азоту, не розчиняється у плодах під час дозрівання. Також важливо забезпечити оптимальне співвідношення К та Са в плодах. Якщо співвідношення цих елементів >30, то ягоди малини мають низьку щільність і погану лежкість, тобто швидко псуються після збирання врожаю.

Вищеподані рекомендації носять загальний характер. Для вибору збалансованої системи живлення для Вашого малинника - звертайтеся до висококваліфікованих фахівців ТОВ «ВІТЕРА УКРАЇНА» та замовляйте агрохімічний аналіз грунту щоб отримувати гарні врожаї малини і оптимізувати витрати.

Вас може зацікавити:

ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДХІД ДО ВИРОЩУВАННЯ МАЛИНИ ПОЧИНАЄТЬСЯ З АНАЛІЗУ ГРУНТУ.

ФУНКЦІОНАЛЬНА ДІАГНОСТИКА РОСЛИН ДОПОМАГАЄ ЗАВЧАСНО ВИЯВИТИ ДЕФІЦИТ ЕЛЕМЕНТІВ

ВОДА ДЛЯ КРАПЕЛЬНОГО ЗРОШЕННЯ МАЛИНИ